Sunny Hill Festival

“Në luftë isha veç 8 vjeç”, Fahri Fazliu rrëfen si u dërgua në zyret e EULEX-it

Mëngjesin e sotëm me urdhër të Prokurorisë Speciale, Fahri Fazliu i është konfiskuar telefoni. Lidhur me…

Ftesa nga EULEX-i dhe konfiskimi i telefonit, Mergim Lushtaku reagon për babain e tij

Të premten në orët e mbrëmjes, Sami Lushtaku, është dërguar tek zyrat e EULEX-it në Prishtinë.…

Sami Lushtaku dërgohet në zyrat e EULEX-it në Fushë Kosovë

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, është dërguar në zyrat e EULEX-it këtë mbrëmje. Siç…

Arrestohet Rrustem Mustafa – Remi

Është arrestuar ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa – Remi. Paparaci mëson se ish-komandanti…

Bastisja e familjes Fazliu, EULEX: Nuk kemi mandat për bastisje, kemi ofruar mbështetje logjistike

Misioni i EULEX-it në Kosovë është deklaruar se nuk e ka kryer bastisjen në shtëpinë e…

Kurti takohet me shefin e EULEX-it: Jemi të përkushtuar për shtet ligjor e demokraci

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim shefin e ri të Misionit të…

Shefi i ri i EULEX-it, i përkushtuar që ta ndihmojë Kosovën në sundim të ligjit

Kreu i ri i Misionit të BE-së për Sundim të Ligjit në Kosovë (EULEX), Giovanni Pietro…

Alarmon Sindikata: Policët vazhdojnë të jenë të bllokuar në Leposaviq dhe Jarinje, jeta e tyre është e rrezikuar seriozisht

Sindikata e Policisë së Kosovës ka njoftuar para pak minutash se disa zyrtarë policorë vazhdojnë të…

EULEX konfirmon sulmin me shok-bombë ndaj një patrulle

EULEX-i ka konfirmuar se mbrëmë, një patrullë vëzhguese e tyre është sulmuar nga një shok-bombë, në…