Përfitimet e fiqve të njomur në ujë për shëndetin tuaj

Fiqtë janë përdorur prej kohësh për të trajtuar sëmundjet që prekin sistemin endokrin, respirator, imunitar, tretës…

Si ta ulni tensionin e lartë të gjakut duke ngrënë fiq

Një numër i madh i njerëzve vuajnë nga hipertensioni, i njohur ndryshe si tensioni i lartë…

Zbuloni pesë arsyet pse duhet të konsumoni sa më shpesh fiq të thatë

Fiku është një frut i ëmbël dhe unik në shije e pamje. Fiku i thatë, ndryshe…

Dobitë e fikut kundër tensionit të lartë të gjakut

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj,…