Letra e babait të Sokolit, Halil Halili: E vërteta e vrasjes së nuses shtatzënë dhe tim biri

Babai i Sokol Halilit, 31-vjeçarit që vrau gruan shtatzënë më 30 nëntor 2022 dhe më pas…

LDK kërkon dorëheqjen edhe të Sveçlës pas vrasjes të Hamide Magashit

Zëdhënësja e LDK-së, Sibel Halimi ka kërkuar që për vrasjen e Hamide Magashit para QKUK-së, të…

Sveçla: Janë suspenduar katër zyrtarët policorë për rastin e shtatzënës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se Drejtoria Rajonale e Prishtinës…

Vrasja e shtatzënës – IPK rekomandon suspendimin e Komandantit të Stacionit policor të Lipjanit, një rreshteri dhe dy hetuesve

Inspektorati Policor i Kosovës sipas detyrës zyrtare ka filluar hetim paraprak mbi veprimet e ndërmarra policore…

Policia: Sokol Halili kishte me vete edhe një predhë

Policia e Kosovës ka thënë se i dyshuari që u vetëvra të premten Sokol Halili kishte…

Babai rrëfen bisedën e fundit me Sokol Halilin: Deshi të shkonte të vetëvritej para policisë

Babai i Sokol Halilit për T7 ka rrëfyer për momentin kur djali i tij kishte shkuar…

Kjo është letra që Sokol Halili ia kishte lënë babait të tij

Telivizioni T7 ka arritur që të sigurojë letrën që Sokol Halili ua kishte dorëzuar familjarëve të…

Policia tregon vendin ku u vetëvra Sokol Halili

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se përmes hetimeve intensive…

Sokol Halili vret veten – vjen reagim i parë i familjes së Hamide Magashit: Bima kufomën qetu

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka konfirmuar se Sokol Halili ka vrarë vetën. Pas…

Sokol Halili, i dyshuari për vrasjen e gruas shtatzënë ka vrarë veten

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se pas një pune intensive…