Gjykata Speciale tregon detaje për ardhjen e Hashim Thaçit në Kosovë

Gjykata Speciale e ka konfirmuar lajmin se ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ndodhet në Kosovë, raporton…

Hashim Thaçi ndodhet në Kosovë

Ish-presidenti Hashim Thaçi që nga ora 12:30 është në Kosovë. Atij i është lejuar që të…

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë edhe sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-krerëve…

Mbrojtja e Thaçit dhe të tjerëve paraqet shqetësime lidhur me zhvillimin e seancave të mbyllura

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), në seancën e së enjtes, në gjykimin ndaj ish-presidentit…

Sot seanca gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Gjykatën Speciale sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish…

Rrëzohet kërkesa e mbrojtjes së Selimit për përjashtim të disa pjesëve të procesverbalit të 19 prillit

Gjykatësi Charles Smith III, në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit,…

Apeli refuzon kërkesat e 20 personave për të marrë pjesë si viktima në rastin “Thaçi dhe të tjerët”

Angela Griep, shefe e Informimit dhe Komunikimit Publik në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK), përmes…

Ish-presidenti Hashim Thaçi ka sot ditëlindjen

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ditëlindjen. Ai sot i ka mbushur 55 vjeç. As kësaj…

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Dhomat e Specializuara sot do të vazhdojnë me gjykimin ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çliritmare të Kosovës,…

Statuset e fundit në rrjete sociale të ish-krerëve të UÇK-së para shkuarjes në Hagë

Po bëhen 30 muaj prej kur ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës u dërguan në paraburgim…