Eksluzive: Qeveria u ndanë shtesa edhe studentëve që marrin paga mujore mbi 1000 euro

Qeveria e Kosovës të premten ka ekzekutuar pagesat e shtesës prej 100 euro për studentët. Por,…

Murati: Nga muaji i ardhshëm do të fillojë zgjerimi i shtesave për fëmijë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se që nga muaji i ardhshëm…

Hekuran Murati: Në bazë të ligjit të miratuar nga deputetët e PDK-së e LDK-së, veteranëve duhet zbritur pensionet

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se dikasteri që ai drejton është i vështirë për…

Murati: Thirrjet për ulje të akcizës së naftës janë për trashje të fitimit të tregtarëve

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka reaguar lidhur me thirrjet për ulje të akcizës së naftës.…

Murati: Tërheqja e Trustit po e shtyn rritjen e pensioneve

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se tërheqja e 10% të mjeteve të Trustit në…

Ministri Murati deklarohet sërish kundër tërheqjes nga Trusti

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ndihmat prej 100 eurot e…

Guvernatori Mehmeti dhe ministri Murati takuan drejtuesit e lartë të FMN-së dhe Bankës Botërore, flasin për qëndrueshmërinë e sektorit financiar

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe ministri i Financave Hekuran Murati, kanë takuar…

Murati: Pagat mbi 1,000 euro nuk do të përfitojnë nga ndarja e 100 euroshit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se të gjithë ata që pagën…

Hekuran Murati tregon në detaje si do të bëhet aplikimi për shtesat që iu ndanë punëtorëve të sektorit privat e studentëve

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka sqaruar në detaje se si do të shpërndahen 100 eurot…

Qeveria premton nga 100 euro për punëtorë e sektorit publikë dhe privat, studentë e pensionistë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njoftoi të martën se për muajin prill, pensionistëve, punëtorëve dhe studentëve do…