ZPS-ja kundërshton kërkesën e Gucatit për ta vizituar nënën e sëmurë

Zyra e Prokurorit të Specializuar [ZPS] e ka konsideruar si “të pabazë” kërkesën e mbrojtjes së…

Gjykata Speciale ua ulë dënimin Gucatit e Haradinajt

Paneli i Gjykatës së Apelit ka bërë shpalljen e aktgjykimit  në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim…

Sot shpallet aktgjykimi i apelit për Gucatin e Haradinajn

Duke filluar nga ora 09:30, është paralajmëruar që paneli i Gjykatës së Apelit sot në Hagë…

Më 2 shkurt shpallet vendimi i apelit për Gucatin e Haradinajn

Paneli i Gjykatës së Apelit e ka caktuar shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni…

Hysni Gucati nesër i nënshtrohet operacionit

Ish-kryetari i OVL UÇK-së Hysni Gucati, i cili është dënuar me burgim nga Gjykata Speciale në…

Hysni Gucati vjen në Kosovë

Ish-kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati ka arritur sot në Kosovë. Lajmin për vizitën e…

Flasin nga Specialja, tregojnë a do të lejohet Hysni Gucati të marrë pjesë në varrimin e babait të tij

Sot ka ndërruar jetë babai i kreut të OVL-UÇK’së, Hysni Gucati. Njoftimin për vdekjen e tij…

Vdes babai i Hysni Gucatit

Ka vdekur babai i Hysni Gucatit, Avdullahu. Lajmin e ka bërë të ditur djali i Hysniut,…

Mbrojtja e Gucatit e Haradinajt afat deri më 17 qershor për ta apeluar dënimin

Paneli i Gjykatës së Apelit ka konstatuar se palët në rastin e Nasim Haradinajt e Hysni…

Gucati dhe Haradinaj pritet të lirohen më 2025

25 shtator 2020 ishte dita kur ish-drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare…