Shiten në kohë rekorde të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri – Çeki

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Republikës Çeke, të vlefshme për kualifikim…

Shqipëria ngritet, Kosova bie në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s të publikuar pas përfundimit…

Daku: Njeriun e drejtë Zoti e ndihmon dhe lotët i kam derdhur prej thellësisë së shpirtit

Futbollisti Mirlind Daku, ka folur pas golit të parë që realizoi me kombëtaren shqiptare, duke thënë…

Shqipëri e mahnitshme, 2:0 ndaj Polonisë dhe vendi i parë në grup

Shqipëria ka bërë hap gjigant drejt Kampionatit Evropian të vitit të ardhshëm. Të dielën mbrëma në…

Shqipëria e merr një pikë në Çeki

Shqipëria mori pikë shumë të rëndësishme të enjten mbrëma në Pragë. Kuqezinjtë luajtën 1:1 me Çekinë…

Fiton Shqipëria

Dy gola të bukur në pjesën e dytë i kanë dhënë fitoren Shqipërisë ndaj Moldavisë. Të…

Renditja e re e FIFA-së: Kosova nuk ndryshon në renditje, bie Shqipëria

FIFA, ka publikuar renditjen e re të kombëtareve. Kombëtarja e Kosovës nuk ka ndryshuar pozicion, pasi…

Sylvinho zyrtarisht merr drejtimin e Kombëtarës së Shqipërisë

Sylvinho nga sot zyrtarisht do ta udhëheq kombëtaren e Shqipërisë. Braziliani u zyrtarizua në një konferencë…

Kush është Sylvinho, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare?

Si futbollist, 48-vjeçari ka pasur një karrierë të shkëlqyer, duke veshur fanellat e klubeve si Corinthias,…