Ministria e Shëndetësisë: AstraZeneca u përdor vetëm në fillim, deri tani asnjë efekt anësor serioz nga vaksinat

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se deri më sot, nuk është regjistruar asnjë efekt anësor serioz…

INTERPOL-i me urdhër-arrest ndërkombëtar për terroristët sulmit në Banjskë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se selia qendrore e INTERPOL-it…

Në Shqipëri po qarkullon varianti JN1 i COVID-it

Në një situatë epidemiologjike ku qarkullon grip COVID, fruthe e viroza të shumta, virologët thonë se…

Dy raste me koronavirus dhe tre me grip të derrave po trajtohen në Klinikën Infektive

Në Klinikën Infektive të QKUK-së aktualisht po trajtohen tre raste me grip të derrave dhe dy…

“Prapë është kthyer?”: Situata me COVID-19 në Kosovë

Shefkije Berisha nuk ka informacione për rrezikun e mundshëm të përhapjes së sëmundjes COVID-19 në Kosovë.…

Një person i vdekur me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

Një person ka vdekur dhe 67 të tjerë janë infektuar me koronavirus në dy javët e…

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me COVID–19 në Kosovë, infektologu Tolaj thotë se virusi mund të jetë përjetësisht në mesin tonë

Virusi Covid-19 është rikthyer sërish në Kosovë. Të mërkurën, Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar, se…

Një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 brenda shtatë ditëve të fundit. Në njoftimin e…

Kosova shpall të mbyllur emergjencën me COVID-19

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbyllje të emergjencës së shëndetit publik, pas 3 vitesh…

IKSHPK publikon raportin për koronavirusin

KSHPK ka njoftuar se janë regjistruar 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë nga 49…