Java e parë e vjeshtës me mot të ndryshueshëm

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se java e parë e vjeshtës parashihet me…

Moti sot me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin 3-5 gradë…

Moti me rritje të lehtë të temperaturave

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë…

Moti sot i vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. IHK…

Mot i vranët, temperaturat deri 16 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot më stabil, me temperatura…

Mot i vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, ndërkaq vende-vende…

Sot ftohtë, temperaturat maksimale 17 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë nën ndikimin e…

Vjeshta nis këtë javë me temperatura të ulta dhe reshje shiu

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka bërë të ditur kjo javë do të jetë nën ndikimin e…

Moti me ulje të temperaturave

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot relativisht i qetë dhe me ulje të temperaturave…

IHMK: Reshjet e shiut do të ndalen, temperaturat pritet të bien

Reshjet e shiut pritet të ndalen, kështu tha koordinatori dhe parashikuesi i motit në Institutin Hidrometereologjik…