Vazhdojnë përplasjet: Opozita unike për komisionin hetimor për rezervat shtetërore, VV-ja e kundërshton

Pozita dhe opozita nuk po gjejnë gjuhë të përbashkët as për themelimin e komisionit hetimor parlamentar…

Kurti tha se dëshiron ta mund dhe jo ta zhduk opozitën, vijnë reagimet e para nga PDK dhe AAK

Dy partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë…

Kurti: Nëse shkojmë në zgjedhje, zhduket opozita

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nëse shkohet në zgjedhje, atëherë zhduket opozita.  Kështu tha…

Opozita paralajmëron kallëzim penal ndaj ministres Arbërie Nagavci

Në konferencat për media që i kanë mbajtur pas dështimit të seancës së jashtëzakonshme të cilën…

Opozita kërkon seancë të jashtëzakonshme për tekstet shkollore

Deputetët e partive opozitare kanë dorëzuar të premten në Kuvend kërkesën për seancë të jashtëzakonshme parlamentare…

Qeverisë i dhemb dërgimi i Ligjit për Pagën Minimale në Kushtetuese, Presidentja i del krah opozitës

Pas dërgimit të Projektligjit për Pagën Minimale në Gjykatën Kushtetuese, Presidenca ka bërë me dije se…

Konjufca me vërejtje ndaj deputetëve që po e pengojnë seancën

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, u ka dhënë vërejtje me paralajmërim disa deputetëve që po pengojnë…

Osmani dënon dhunën në Kuvend: S’mund të përdoret si mjet për t’i adresuar pakënaqësitë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, ka reaguar pas dhunës së ushtruar sot në Kuvendin e Kosovës.…

Konjufca-opozitës: Mos e provokoni mazhorancen se këta votojnë që të shkohet në zgjedhje

Opozita nuk po merr pjesë në votimin e asnjë projektligji, në vazhdim e seancës plenare, që…

Dështon votimi i anëtarëve të bordit të Trustit, Murati fajëson opozitën

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka reaguar pas dështimit të mbledhjes së Komisionit…