Sunny Hill Festival

PDK dergon në Kushtetuese, Ligjin për KPM-në, KPK-në dhe Statutin e UP-së

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës sot ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese tri kërkesa për…

Hamza në Prizren: PDK ka qenë dhe është çdoherë e gatshme për zgjedhje të reja

Kandidati i PDK’së për kryeministër, Bedri Hamza, ka vizituar dje Prizrenin. Hamza ka thënë se PDK…

PDK: Qeveria Kurti po e shkatërron administratën publike

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Përparim Gruda ka akuzuar Qeverinë Kurti për…

Hoxhaj: Kurti e Vuçiqi po e përdorin veriun për të konsoliduar pushtetin – Asociacioni një autonomi politike e territoriale

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, njëherit edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë intervistës…

Krasniqi: Liria nuk mund të merret si e mirëqenë, atë duhet mbrojtur çdo ditë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka uruar Ditën e Çlirimit të Kosovës,…

PDK në Prishtinë: 15 hektarë të pronës komunale te Stacioni i Autobusëve u tjetërsuan për ndërtim

Nënkryetarja e PDK-së Besianë Musmurati dhe shefi i grupit të asambleistëve të PDK-së në Prishtinë, Leutrim…

Komuna i reagon PDK-së për “Kalabrinë”: Po tenton ta sabotojë punën tonë

Komuna e Prishtinës i ka reaguar Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), mbi planin rregullues për lagjen…

PDK në Prishtinë: Me planin e Kalabrisë po provohet të përsëritet Badoci

Deputetja Eliza Hoxha dhe asambleisti Leutrim Retkoceri, njoftuan që Dega e Partisë Demokratike në Prishtinë kërkon…

PDK shprehu keqardhje për humbjen e mundësisë për zgjedhje, por çfarë tha kandidati për kryeministër lidhur me koalicionet

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), të enjten ka mbajtur mbledhje të Kryesisë, gjersa temë diskutimi ishin…

Hamza: S’ka pasur rritje pagash nga 2014, duhet t’i mbajmë njerëzit në Kosovë

Kandidati për kryeministër nga PDK, Bedri Hamza, tha në Pressing në T7 se PDK do të…