40 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në spitale

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka bërë të ditur të enjten se 40 pacientë…

Ulet numri i të shtruarve në spital me koronavirus

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka bërë të ditur të premten se ka rënë…

77 pacientë janë duke u trajtuar me Covid-19 në spitale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka njoftuar se 77 pacientë janë në trajtim…

75 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitale

Është rritur numri i të infektuarve me COVID-19, përgjatë javëve të fundit. Si pasojë pati edhe…

Valbon Krasniqi jep dorëheqje nga pozita e drejtorit në SHSKUK-së

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.…

Tri foshnje me COVID-19 po trajtohen në QKUK

Tri foshnje me COVID-19 po trajtohen në QKUK. ShSKUK njofton se nga klinikat e QKUK-së dhe…

Shkarkohet Valbon Krasniqi, në vend të tij emërohet Pranvera Zejnullahu-Rraci

Në mbledhjen e së mërkurës Bordi i Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës ka shkarkuar…

Mbi 60 pacientë me COVID-19 janë duke marr trajtim në spitale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka publikuar raportin e datës 18 korrik 2022. Sipas…

E zuri lisi – nga QKUK flasin për gjendjen e të lënduarës në Prishtinë

Një person rreth moshës 30 vjeçare ka humbur jetën në Prishtinë për shkak se është zënë…

Motra e Besnik Bislimit punësohet në QKUK

Përveç dialogut me Serbinë, Besnik Bislimi, zëvendës i kryeministrit Albin Kurti, ka nisur t’i shfrytëzojë me…