Kurti falënderon deputetët për rezolutën: Nuk do t’i shkelim parimet tona

Kryeministri Albin Kurti, i ka falënderuar deputetët për votimin pro miratimit të rezolutës kundër mbajtjes së…

Kryeministri Kurti i drejtohet Kuvendit me kërkesë për Seancë të jashtëzakonshme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i është drejtuar Kryetarit të Kuvendit të Republikës së…

PDK nuk merr pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit për referendumin serb

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka mbajtur sot një Konferencë për Media, lidhur…

Kuvendi pritet të nxjerrë nesër rezolutë kundër referendumit të Serbisë në Kosovë

Kuvendi i Kosovës nesër gjatë seancës së jashtëzakonshme pritet të miratojë Rezolutë për kundër referendumit të…

Osmani, Konjufca e Kurti me deklaratë të përbashkët për referendumin e Serbisë në Kosovë

Institucionet e Republikës së Kosovës, në një takim të përbashkët me Ambasadorët e Quint-it dhe përfaqësuesin…