UEFA mbylli sytë për Rumaninë, FFK: Kosova vijon rrugën ligjore kundër racizmit!

Gjobë prej 50 mijë eurosh dhe një ndeshje si vendase pa shikues. Ky ishte vendimi i…

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë, ngarkohet me gjashtë akuza

Dy ditë pas përfundimit të ndeshjes mes Rumanisë dhe Kosovës, UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj…

Ademi reagon pas ndeshjes kundër Rumanisë: Do të kërkojmë drejtësi tek UEFA dhe CAS

Kyetari i FFK-së, Agim Ademi ka reaguar pas ndeshjes së mbrëmshme Rumani-Kosovë, ku vendasit fituan duke…

“Mundo Deportivo”: Rumania mund ta humbë ndeshjen me rezultat zyrtar

Gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” ka shkruar në lidhje me incidentin që ndodhi në ndeshjen mes Rumanisë…

Rumani – Kosovë: Gliha vetëm një ndryshim nga ndeshja e fundit

Kosova do të luajë sonte në udhëtim te Rumania në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për “Euro…

Kjo është deklarata e trajnerit të Rumanisë pas barazimit me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës regjistroi sonte barazimin e tretë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian…

Kosova barazon pa gola ndaj Rumanisë në “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka barazuar pa gola me Rumaninë, në përballje në kuadër të…

Tërmet në Rumani

Një tërmet me magnitudë prej 3.9 shkallë të Rihterit e ka goditur Rumaninë gjatë mbrëmjes të…