Vaji nga Serbia nuk i plotëson kriteret, Inspektorati urdhëron që të largohet nga tregu

Inspektorati i Tregut ka kryer inspektime lidhur me verifikimin e sasisë dhe peshës së produkteve nëpër…

Euronews: Kurti po e sfidon presionin perëndimor mbi marrëdhëniet me Serbinë

Euronews ia ka kushtuar një artikull kryeministrit Kurti, i cili, sipas mediumit, po sfidon presionin perëndimor…

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se më 31 janar do të jetë nikoqire…

Vuçiq: Serbia do të përballet me masa të ashpra nëse se pranon planin franko-gjerman

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbinë e presin masa të ashpra, përfshirë ndalimi…

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

Viti 2023,  ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe…

Lajçak pas takimit me Vuçiqin: Asociacioni, element kyç për stabilitet

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se formimi Asociacioni i komunave…

Vuçiq thotë se marrëveshja përfundimtare me Kosovën mund të arrihet pasnesër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, ka gjasa…

Lajçak dhe Escobar në Kosovë më 20 janar

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe Gabriel Escobar,…

Serbia dënohet nga FIFA për ofendimet që ia bëri Xhakës dhe Shaqirit

Federata Ndërkombëtare e Futbollit ka dënuar sërish Serbinë. FIFA të premten e dënoi Federatën serbe me…

Chollet: Një krizë në Kosovë do të pengonte bashkëpunimin SHBA-Serbi

Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka thënë se një krizë e…