UEFA mbylli sytë për Rumaninë, FFK: Kosova vijon rrugën ligjore kundër racizmit!

Gjobë prej 50 mijë eurosh dhe një ndeshje si vendase pa shikues. Ky ishte vendimi i…

UEFA shqyrton sot incidentet e ndeshjes Rumani – Kosovë

Komisioni Disiplinor i UEFA-s sot [e mërkurë] do të shqyrtojë për dënimin ndaj Federatës së Futbollit të…

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë, ngarkohet me gjashtë akuza

Dy ditë pas përfundimit të ndeshjes mes Rumanisë dhe Kosovës, UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj…

𝐔𝐄𝐅𝐀 planifikon përjashtimin nga “Euro 2024” të kombëtares që është në grup me Kosovën | Kjo është arsyeja

Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ndikoi drejtpërdrejtë edhe në botën e futbollit. Në këtë mes ato…

Ballkani mëson emrat e kundërshtarëve

Ballkani ka mësuar emrat e kundërshtarëve në grupet e Ligës së Konferencës. Kampioni në fuqi i…

Gjigantët e La Ligës, Serie A dhe Ligës Premier po hetohen nga UEFA – priten sanksione të ashpra

UEFA po përgatitet të shpallë sanksione në muajin e ardhshëm për dhjetë klube që kanë shkelur…

FFK-ja mori afro 9 milionë euro nga UEFA, mbi 3 milionë nga FIFA

Agim Ademi është mburrur se e ka rritur buxhetin e Federatës së Futbollit të Kosovës në…

Rusia suspendohet nga të gjitha garat e futbollit

Të gjitha klubet dhe përfaqësueset e Rusisë në futboll janë suspenduar nga garat e FIFA-s dhe…