Mes konstruktivitetit dhe frikës karshi Osmanit, a po i rrezikon LDK-ja “besnikët” e 14 shkurtit?

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka marrë vendim që të jetë pjesë e seancës ku do…

Spanja i shënon dy gola Kosovës në pjesën e parë

Spanja i ka shënuar dy gola të shpejtë Kosovës në ‘La Cartuja’ të Sevillës, sfidë që…

Mamaja Antonelës përballet me Mevlanin dhe Ledjanën, Antonela humb toruan

Mamaja e Antonelës në Për’Puthen, u përball me Ledjanën dhe Mevlanin. Ka qenë një debat i…

Një vit nga heqja e taksës – më pak prodhime serbe

Më 1 Prill bëhen një vit prej se u largua taksa 100% për produktet serbe e…

Nëse dështon zgjedhja e Vjosa Osmanit, LDK do dalë me propozim të Isa Mustafës ose Fatmir Sejdiut për president

Në rast se dështon zgjedhja e Vjosa Osmanit, në postin e presidentit të vendit, atëherë LDK,…

Arrestohen edhe dhjetë persona për mashtrim dhe krimit të organizuar

Në kuadër të operacionit të sotëm të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, janë arrestuar edhe…

Arrestohet arsimtari pasi goditi me shuplakë nxënësin në Malishevë

Sonte rreth orës 18:00 arsimtari i shkollës së mesme të ulët “Dëshmorët e Fshatit” në Bubavec…

Bankat amerikane ‘në hall’, kanë më shumë para se ç’duhet!

Likuiditeti i bollshëm duhet të ndihmojë tregjet, por mund të shkaktojë dhe trazira, thotë “The Economist”.…

Abelard Tahiri emërohet kryetar i Grupit Parlamentar të PDK-së

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës ka emëruar sot me vendim unanim kryetar të Grupit…

Zemaj njofton se i ka ardhur konfirmimi për blerjen e vaksinave nga Pfizer-BioNTech

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se sot ka pranuar konfirmimin e kompanisë Pfizer-BioNTech për…