Ancelotti e do Dalotin te Reali

Trajneri Carlo Ancelotti e ka piketuar Diogo Dalotin si dëshirën e tij për ta pasur te Real Madridi për sezonin e ri.

Mbrojtësi shpenzoi një sezon si i huazuar te Milani dhe tekniku italian ka mbetur i impresionuar me aftësitë e tij.

Sipas Mundo Deportivo, Ancelotti e dëshironte Dalotin edhe sa ishte pjesë e Evertonit.

Portugezi është në pronësi të Manchester Unitedit.