IKSHPK-ja konfirmon: Nuk ka koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se deri më tash…

Si të mbrohemi nga koronavirusi

Ekspertët e shëndetit publik kanë dhënë këshilla për masat mbrojtëse kundër infektimit me koronavirus. Më poshtë…

Koronavirusi, rënie e rasteve të reja në Kinë, rritje në Evropë

Shqipëria ka raportuar dy infeksionet e para të konfirmuara me koronavirusin e ri. Të infektuarit janë…

Pas shfaqjes së dy rasteve me koronavirus, Edi Rama kërkon që të mbyllen të gjitha institucionet arsimore

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mbledhjen urgjente të qeverisë pas shfaqjes së dy rasteve…

Ligji i ri gjerman, rrezikon me ikjen e fuçisë punëtore nga Kosova

Ligji mbi emigrimin e fuqisë punëtore të kualifikuar në Gjermani, i cili ka hyrë në fuqi…

Ambasada e Kosovës në Itali: Shtetasit kosovarë t’i shmangin ambientet publike

Ambasada e Kosovës në Itali iu ka bërë thirrje shtetasve kosovarë t’i reduktojnë lëvizjet dhe fluksin…

Presidenti Thaçi sot takon liderët e partive politike, në agjendën e kryeministrit Kurti nuk figuron ky takim

Presidenti , Hashim Thaçi sot takon krerët e partive politike në vend, me qëllim të informimit,…

Liberalizimi i vizave gjatë presidencës kroate joreal, por jo i pamundur

Në Bashkimin Evropian ende nuk ekziston një mbështetje e mjaftueshme për liberalizimin e vizave për qytetarët…

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Me anë të një njoftimi Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka konfirmuar dy rastet e para…

Besarta Jashari me postimi plot emocione, krenari dhe dhembje, ajo është e mbijetuara e vetme nga sulmi i serbëve ndaj Kullave të Jasharajve

E mbijetuara e vetme e sulmit të forcave serbe ndaj Kullës së Jasharajve më 5, 6…