Pas deklaratave të Agim Veliut, reagon Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, i ka reaguar nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu, pasi ky i…

Kusari – Lila: Nuk e di pse Isa Mustafa po krenohet me veprime destruktive

Deputetja e Grupit parlamentar e Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë në emisionin DPT të Fidani se…

Vitia: Edhe tre pacientë me koronavirus në gjendje kritike

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se tre pacientë të prekur me koronavirus…

Veliu: Nëse Vjosa vazhdon të merret me mua, unë do të publikoj fakte tjera kundër saj

Nënkryetari i LDK-së dhe ish-ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në emisionin Pressing…

Ahmeti: 13 punëtorë shëndetësorë negativë në testin për Covid-19

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se 13…

Vdes edhe një grua nga koronavirusi, shkon në 6 numri i të vdekurve

Ministria e Shëndetësisë e ka konfirmuar vdekjen e një gruaja nga Malisheva, nga koronavirusi. Kjo është…

Limaj: Në Malishevë është shënuar viktima e parë nga koronavirusi

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka njoftuar për viktimën e parë nga Komuna e Malishevës…

Veseli: Rrëzimi i Qeverisë, produkt i mosbesimit mes partnerëve, nuk pendohemi që e votuam

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se nuk janë penduar që e kanë votuar mocionin…

Bislimi: Nuk është garë elektorale që të rrezikojmë stabilitetin, ja kush përfiton nga pakoja emergjente

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka thënë në emisionin “Desku” në KTV,…

Prokuroria: 21-vjeçari prishtinas pësoi sulm në tru nga rrahja e rëndë që ia bëri polici

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se e ka ndaluar për 48 orë të dyshuarin R.A.,…