Edhe dy raste të reja me koronavirus, gjithsej 19 të infektuar në Kosovë

Janë konfirmuar edhe dy raste të reja me virusin COVID-19 në Kosovë. Numri i të prekurve…

Kryeministri Kurti priti në takim ambasadorin amerikan

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti sot në takim ambasadorin Philip Kosnett dhe shefen…

A mund të infektoheni sërish nga koronavirusi, nëse shëroheni njëherë?

Një nga çështjet më shqetësuese që nga shpërndarja e virusit Covid-19 ka qenë nëse të infektuarit…

Konfirmohet edhe një rast me koronavirus, shkon në 17 numri i të infektuarve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se tashmë janë 17 raste të konfirmuara si persona…

Facebook “hap kuletën”, ofron 100 milionë dollarë grante për bizneset e prekura nga koronavirusi

Facebook të martën njoftoi një program 100 milionë dollarësh për të ndihmuar bizneset e vogla në…

Kampionati evropian 2021: Nga 11 qershori, deri më 11 korrik

Kampionati evropian i futbollit, EURO2020 është shtyrë për një vit, kjo për shkak të përhapjes së…

Tregti në kohë koronavirusi, 100 kg miell shiten për 80 euro në Vushtrri

Komuna e Vushtrrisë, ka njoftuar se sot kanë ndaluar një tregtar në fshatin Pestovë, i cili…

Kurti në videokonferencën “Western Balkan”: Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është stërzgjatur

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurit, mori pjesë në videokonferencën e sotme “Western Balkan Conference”…

Lëshohen për trajtim në shtëpi, dy të infektuarit me koronavirus që erdhën nga Londra

Dy personat e ardhur dje nga Londra e që dolën pozitivë me virusin COVID-19 sot janë…

IKSHPK: Pacientja e 16 e prekur me koronavirus është nga Prishtina

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka dhënë detaje të reja lidhur me personin e…