Edhe një foshnje pesë muajsh del pozitiv me koronavirus

Mbrëmë janë identifikuar edhe 13 raste të reja me COVID-19, ndërsa 11 prej tyre janë nga…

Kaq të izoluar në konvikte kanë dalë pozitiv në testin me koronavirus

Që nga data 13 mars në Kosovë u konfirmuan rastet e para me COVID-19. Ndër vendimet…

Vullneti i 6 tetorit nuk ndryshohet as me ndryshime kushtetuese, thonë juristët

Qëndrime kontradiktore kanë shfaqur subjektet politike sa u përket veprimeve që duhet ndërmarrë pas mocionit ndaj…

Presidenti Thaçi vazhdon konsultimet me liderët e partive politike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot do të vazhdojë takimet me liderët e partive politike për…

Kompania Johnson & Johnson: Gati ta nisim në shtator me testimin e vaksinës

Johnson & Johnson ka bërë të ditur tani se e ka përzgjedhur një vaksinë për koronavirusin…

Krasniqi përjashton mundësinë që PDK-ja të jetë pjesë e Qeverisë së re, pa zgjedhje

Nënkryetar i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, në Interaktiv të KTV-së ka thënë se…

Hashim Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike: Do t’i kthehem familjes dhe vetvetes

Presidenti Hashim Thaçi ka treguar planet e tij pas përfundimit të mandatit si president i Kosovës.…

Nga shteti në shtet: Projeksioni që tregon se si do të jetë situata përballë koronavirusit në SHBA, në katër muajt e ardhshëm

Një parashikim se si secili shtet i SHBA-së do të goditet nga koronavirusi gjatë katër muajve…

Krasniqi: Heqja e taksës, mashtrim i radhës i Qeverisë

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se partia e tij ka…

Zeka: Qeverinë do ta bëjë LDK-ja me AAK-në e Nisma-n, kryeministër Avdullah Hoti?

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka thotë se më shumë gjasa ka të formohet një…