Presidenti kërkon që të mos ketë panik, pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook ka bërë thirrje që situata të…

Thaçi pas takimit me Kurtin: Ishte takim i gjatë dhe përmbajtësor

Presidenti Hashim Thaçi, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka thënë se ishte i gjatë, duke…

OBSH: Evropa tani është ‘epiqendra’ e pandemisë Covid-19

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit thotë se Evropa tani është “epiqendra” e pandemisë Covid-19. Evropa…

Ministrja Haxhiu mbikëqyri zbatimin e masave në burgje kundër koronavirusit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot ka vizituar Burgun e Sigurisë së Lartë dhe Qendrën e…

Arrin në 33 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Në 24 orët e fundit janë realizuar edhe 159 testime të reja dhe kjo e çon…

Ministria e Arsimit, planifikon mbajtjen e mësimit online

Më 11 mars u morë vendimi që të ndërpritet mësimi i të gjitha niveleve në tërë…

Kurti: Do të takohem me Thaçin, por pa shtrëngim duarsh

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministra Albin Kurti, priten të takohen sot në orën 15:00. Takimi i…

Rekomandohet mbyllja e kufijve me vendet fqinje

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në mbledhjen e komisionit të posaçëm për parandalimin e koronavirusit në…

Në Klinikën Infektive mbi 10 persona të dyshuar me koronavirus, në pritje të rezultateve

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, aktualisht janë mbi 10 persona të cilët…

Pak më vonë vendoset për faljen e xhumasë dhe namazet tjera

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia do të takohet sot me kryetarin e Bashkësisë Islame të Kosovës,…