Haziri: Nuk ka rrezik të prishet koalicioni

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar se LDK-ja ka kërkuar nga kryeministri…

26 kandidatë në garë për postin e drejtorit të Doganës

Pak ditë para se Albin Kurti të marr pozitën e kryeministrit të Kosovës, Drejtorit të Doganës,…

Kryeministri Kurti e kryeparlamentarja Osmani bëjnë homazhe në Prekaz: Familja Jashari vuri themelet e shtetit

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë bërë homazhe në kompleksin Adem Jashari…

Veriu i Kosovës nuk paguan faturat e ujit të shpenzuar

Rreth 15 milionë euro llogaritet fatura e borxhit të ujit të shpenzuar nga konsumatorët e katër…

Taksa 100% ide e dizajnuar në Serbi, e zbatuar në Kosovë

 Safet Gërxhaliu Realiteti i krijuar viteve të fundit në Kosovë është mu ashtu siç e dëshirojnë…

Jashari e Lladrovci nga Prekazi i bëjnë thirrje politikanëve për unitet

Për nder të Epopesë së UÇK-së, kryetari Komunës së Skenderaj, Bekim Jashari dhe ai i Komunës…

Këshilltari i Kurtit: Ambasadori Grenell më i ashpër në Twitter, sesa në takime

Erzen Vraniqi, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se deklarimet e përfaqësuesit special…

Bekimi rrëfen bisedën e gjyshit me komandantin serb, pasi ata kishin depërtuar në Kullat e Jasharajve

Kryetari i Skenderajt, djali i heroit Hamëz Jashari, Bekimi, për herë të parë është paraqitur në…

Taksa tashmë pa efekte dhe pa rezultate pozitive, spektri politik pikë e pesë

Të përçarë në raport me tarifën ndaj produkteve serbe vazhdojnë të jenë subjektet opozitare, ato në…

Grenell demanton Zyrën e Kryeministrit rreth telefonatës me Kurtin, i kemi bërë të qartë se tarifa po dëmton ekonominë e Kosovës

I dërguari Special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj zyrës së kryeministrit,…