Apeli i kryeministrit: Pa frikë e me kujdes të shtuar!

Kryeministri Albin Kurti, u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos kenë frikë nga përhapja e…

Podujevë, dyshohet për një rast me koronavirus

Këtë e ka konfirmuar për KOHA-n infermieri Brahim Brahimi nga Emergjenca e Podujevës. Ai ka bërë…

Shkon në 38 numri i të prekurve me koronavirusi në Shqipëri

Shkon në 38 numri i të prekurve në vendin tonë nga koronavirusi, ku dy persona janë…

Ministri i Shëndetësisë konfirmon rastin e tretë me koronavirus

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka konfirmuar edhe një rast të…

KQZ nuk anulon zgjedhjet, Podujeva voton nesër

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka konfirmuar se zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar…

Nga ora 6:00 janë mbyllur kufijtë tokësorë të Kosovës

Tashmë edhe zyrtarisht janë mbyllur të gjithë kufijtë tokësorë për udhëtarët që hyjnë në Kosovë. Qendra…

Gjendja e dy pacientëve të prekur me koronavirus është stabile

Gjendja shëndetësore e dy pacientëve që janë prekur me koronavirus është stabile. Kështu ka bërë të…

Historia e përhapjes së koronavirusit, zëri i mjekut që nuk u dëgjua

Ishte dhjetori i vitit të shkuar. Një mjek kinez kishte kapur në dorë kamerën dhe po…

Këto janë 10 masat shtesë të Qeverisë pas konfirmimit të rasteve me koronavirus

Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme,…

Qeveria vendos të mbyllen kafeteritë, qendrat tregtare e të pezullohen fluturimet

Në Qeverinë e Kosovës u mor vendim që nga 16 marsi të pezullohen të gjitha linjat…