36 raste aktive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se…

Gjykata Kushtetuese nuk e rrëzon Presidenten Vjosa Osmani

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës, ka vendosur lidhur me kërkesën në rastin KI 69/21, me…

Një i vdekur dhe 4 rast të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë…

32 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë 32 raste aktive me COVID. Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar…

Merret vendimi: S’ka më viza për Kosovën

Kanë marrë fund pengesat për liberalizim vizash për qytetarët e Kosovës. Të martën, Parlamenti Evropian ka…

34 raste aktive me COVID-19

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë edhe 34 raste aktive me COVID-19. Gjatë…

Kurti flet prapë për marrëveshjen me Serbinë: Të zbatohet plotësisht dhe menjëherë

Kryeministri Albin Kurti ka folur sërish për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, që u arrit më…

84 raste aktive me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në përditësimin e fundit lidhur me COVID-19, ka njoftuar…

92 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë 92 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar…

Çfarë do të ndodhë me pagat e zyrtarëve publikë pas kontestimit të ligjit?

Së fundmi është bërë praktikë që ligjet e Qeverisë Kurti pak kohë pas miratimit në Kuvend,…