Kush është Pranvera Zejnullahu-Raci, ud. drejtoresha e re e SHSKUK-së

Pranvera Zejnullahu-Raci është emëruar sot ud. drejtoreshë në SHSKUK Shërbimi Spitalor Klinik Universitar është bërë sot…

Mbi 60 pacientë me COVID-19 janë duke marr trajtim në spitale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka publikuar raportin e datës 18 korrik 2022. Sipas…

Helmimi i qytetarëve në Han të Elezit e Kaçanik, Ministria e Shëndetësisë furnizon me barna QKMF-të

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se bashkë me Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, e…

Ministria e Shëndetësisë ka një njoftim të rëndësishëm për gratë shtatzëna

Ministria e Shëndetësisë njofton se vaksinat që i përdor Kosova kundër COVID-19 janë të sigurta dhe…

Klinika Infektive më në fund pa asnjë pacient me COVID-19

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë, klinika ku njerëzit e infektuar me koronavirus…

7 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitale

Shtatë pacientë me COVID-19 janë të shtrirë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet në Kosovë, ka…

Tetë pacientë po trajtohen nga COVID-19 në spitale

Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, ka njoftuar se aktualisht po trajtohen 8 pacientë nga…

8 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitale

Tetë pacientë me COVID-19,  janë duke marrë trajtime mjekësore në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e…

Mbi 800 mijë doza të vaksinës ende në stok – bëhet thirrje për imunizim

Mbi 800 mijë doza të vaksinës anti-COVID janë në stok në Kosovë. Kështu është bërë e…

70% e popullsisë mbi 18-vjeç u vaksinua me një dozë

Në një vjetorin e vaksinimit kundër COVID-19, Ministria e Shëndetësisë ka thënë se Kosova ia ka…