192 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitale

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës në trajtim mjekësorë janë 192 pacientë, prej tyre…

Nga nesër, vaksinimi kundër COVID-19 edhe në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë

Komiteti për imunizim kundër COVID-19 i Ministrisë së Shëndetësisë informon qytetarët se gjatë ditës së nesërme,…

216 pacientë në spitale me COVID-19, 5 në mjekim intensiv

Në klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme të Kosovës, aktualisht janë të spitalizuar 216 pacientë si…

Mbi 77 persona morën deri më sot dozën e tretë të vaksinës COVID-19 në Kosovë

77 mijë e 437 persona janë imunizuar deri tani me dozën e tretë të vaksinës ndaj…

196 pacientë me COVID-19 në Shqipëri

Bazuar në raportet e datës 30 janar 2022 nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e…

Ministria e Shëndetësisë tregon se kur do t’u dalin shtesat punëtorëve shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se pagesa e shtesës prej 10% të pagës bazë për punëtorët…

98 pacientë me COVID-19 po trajtohen me oksigjenoterapi

Më shumë se gjysma e pacientëve që po trajtohen për COVID-19 në spitalet dhe klinikat e…

Dy të vdekur nga COVID-19 sot në Klinikën Infektive

Dy persona që po trajtoheshin në Klinikën Infektive si pasojë e infektimit me COVID-19, kanë vdekur…

Qeveria ua vazhdon punëtorëve shëndetësorë edhe për 6 muaj pagesën prej 10% të pagës

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar propozim-vendimin për vazhdimin e pagesës shtesë prej…

Pfizer fillon provat klinike për vaksinën kundër Omicronit

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech njoftuan më 25 janar se kanë nisur provat klinike për të testuar…