Serbët e vlerësojnë provokim postimin e shpërndarë nga Xhaka

“Xhaka provokon sërish: Dy shqiptarë – Serbia 2:1”. Ky është titulli i shkrimit në sajtin e…

Maqedonia e Veriut pritet të jetë pa lojtarin kryesor ndaj Kosovës

Maqedonia e Veriut pritet të jetë pa lojtarin kryesor në ndeshjen ndaj Kosovës. Ende nuk ka…

Premierliga rikthehet më 12 qershor

Qeveria britanike do ta japë pëlqimin gjatë kësaj jave për rifillimin e sezonit 2019/20 në Premierligë…

Hysaj i kthehet stërvitjeve me Napolin

Napoli i është kthyer fushës stërvitore pas një pushimi disa javor shkaku i koronavirusit. Tre portierët…

Drejtori sportiv i Werderit zbulon gjithçka rreth ofertave për Rashicën

Milot Rashica është bërë njëri nga lojtarët më të përfolur për afatin kalimtar veror. Ylli kosovar…

Rikthimi i futbollit gjerman në dilemë, një klub hyn në karantinë

Autoritetet e futbollit gjerman janë paralajmëruar se vendimi për t’i rinisur ndeshjet mund të jetë marrë…

Reali i bashkohet garës për Sanchon, ofron dy yje të skuadrës dhe para për anglezin

Real Madridi nuk do të mund ta transferojë objektivin e saj kryesor për afatin kalimtar të…

Premier League do të paralajmërojë klubet për votimin kundër terreneve neutrale

Klubeve të Premier Leagues do t’iu tërhiqet vërejtja në një takim të hënën se nëse stinori…

Baseli nuk e bleu, por dy skuadrat e mëdha franceze duan Zhegrovën

Edon Zhegrova pritet të jetë një emër i nxehtë në afatin kalimtar veror. Sulmuesi i Kosovës…

Në Kore të Jugut po luhet ndeshja e parë, në Ishujt Faroe stinori fillon nesër

Jeonbuk Motors dhe Suwon Bluewings po përballen në ndeshjen e parë të edicionit 2020 të kampionatit…