Challandes: Interesante të luash ndaj skuadrave si Greqia dhe Sllovenia

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, duke folur për shortin e Nations League, ka thënë se ky…

Fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosova

Ka filluar edhe zyrtarisht shitja e biletave për përballjen në mes të Përfaqësueses së Maqedonisë së…

Griezmann humbi njërin prej rasteve më të mira në ‘el Clasico’

Real Madridi e fitoi derbin e madh ndaj Barcelonës (2-0) në përballjen e të dielës mbrëma…

Real Madridi fiton El Clasicon fantastik ndaj Barcës dhe rimerr kreun e La Ligas

Real Madridi e ka mposhtur Barcelonën në El Clasicon që u zhvillua në kuadër të javës…

Klopp flet pas humbjes së parë të Liverpoolit në këtë sezon

Klubi anglez Liverpool, ka pësuar humbje e parë pas 44 ndeshjeve dhe 18 fitoreve radhazi në…

Skuadrat italiane pas Vertonghen, por në garë për të është edhe Ajaxi

Jan Vertonghen është futur në muajt e fundit të kontratës me skuadrën angleze Tottenham Hotspur. Mbrojtësi…

Vjen reagimi i parë nga Wilder pas humbjes nga Fury dhe paralajmëron trilogjinë: Jam një mbret, lufta sapo ka filluar

Deontay Wilder ka humbur titullin e kampionit të botës në kategorinë WBC. Boksieri amerikan është mposhtur…

Shorti i Ligës së Evropës, Roma dhe Interi luajnë kundër skuadrave spanjolle – Unitedit i buzëqesh fati

Është hedhur shorti 1/8 së finales në garën e dytë më të madhe evropiane për klube,…

Kryetari i FFK-së dënohet me nëntë muaj burg

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës…

Real Madridi – Man City, formacionet e mundshme të super-ndeshjes në Ligën e Kampionëve

Real Madridi dhe Manchester City do të ndeshen sonte (e mërkurë) në mbrëmje në kuadër të…