Sunny Hill Festival

Mikko Hyppönen, eksperti i sigurisë kibernetike, folësi i parë i Doku.Tech 2024

Mikko Hyppönen, një nga ekspertët me më nam në botë sa i përket sigurisë kibernetike do…

Publikohen imazhe të cilat pretendohet se shfaqin modelin iPhone 16 të Apple

Apple ende nuk ka zbuluar ndonjë detaj në lidhje me telefonin e saj të ardhshëm, por…

“Më parë do të mbyllej”: Nuk kemi plane të shesim TikTok-un, thotë firma kineze

ByteDance do të preferonte të mbyllte TikTok në vend që ta shesë atë nëse kompania kineze…

19 vjet më parë, kjo është videoja e parë e publikuar në YouTube

Më 24 prill të vitit 2005, 19 vjet më parë, ishte publikuar videoja e parë në…

Huawei i shton telefonave të saj një veçori që nuk e ka asnjë telefon tjetër, përfshirë iPhone

Huawei vazhdon të shtojë veçori të reja inovative në telefonat e saj. Në vitin 2022, kompania…

Facebook Messenger ka një lajm të mirë 

Facebook Messenger më në fund rregulloi problemin e bezdisshëm dhe i bëri përdoruesit të lumtur. Kompania…

WhatsApp bëhet me shirit të ri navigimi për përdoruesit e Androidit

WhatsApp është bërë me një shirit të ri navigimi të vendosur në pjesën e poshtme, i…

WhatsApp zyrtarisht prezanton veçorinë e re

WhatsApp ka zhvilluar funksionin për të “gozhduar” mesazhe në biseda individuale apo grupore në dhjetor të…

Një grup i hakerëve pretendon se ka marrë të dhënat e përdoruesve të Viberit

Një grup i hakerëve i quajtur “Handala Hack” kanë njoftuar në kanalin e tyre Telegram se…

Apple pritet të lansojë dy modele të AirPods

Produkti i dytë më i madh i kompanisë Apple, pas iPhonet, AirPods, pritet të ketë përditësime…