Hoti: I lumtur që se pranuam Abazin në LDK, njeri i ligë

Ish-zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka thënë se ndihet i lumtur se nuk e kanë pranuar Haki Abazin në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Hoti ka shkruar se e ka kuptuar se Abazi është njeri i ligë.

“Sa i lumtur jam që nuk e kemi pranuar në LDK më 2018, kur me vinte në zyre e kërkonte të futej në strukturat tona. Intuita ime atëherë me thoshte se ky nuk është njeri i keq, por se nuk frymon LDK dhe si qasje dhe diskurs politik”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë në Facebook:

Z. Abazi po nxjerr vrere ndaj meje. Po thote te pavërteta me vetedije te plote, qe as zogjte e malit nuk i hane. Une nuk i kam faj qe nuk zgjati qeverisja jone e perbashket dhe ai kete e di. Fajet i ka shefi i tij, por edhe ai vete.

Ndoshta tash i kane dhene detyre te me shaje mua e LDK-ne, sic e ka pasur detyre me heret te shante Vetevendosjen e PDK-ne.

Me kedo qe kam punuar edhe nje dite te vetme une mundohem ta ruaj respektin. Por, ky nuk po me le hapesire per kete.

Sa i lumtur jam qe nuk e kemi pranuar ne LDK me 2018, kur me vinte ne zyre e kerkonte te futej ne strukturat tona. Intuita ime atehere me thoshte se ky nuk eshte njeri i keq, por se nuk frymon LDK dhe si qasje dhe diskurs politik.

Kete te fundit e kam besuar edhe atehere, e shume me teper sot. Nderkaq, per te paren tash e mora vesh se paskam qene teper gabim, se ky qenka edhe i lig.

Eshte mire ta pyes baben e vete, dhe te turperohet pak qe pa asnje te drejte e pa asnje fakt po e shane nje mik te mire te babes se vet.