Juventusi dhe Milan janë në betejë për sulmuesin e Santos, Kaio Jorge

Juventusi po bën betejë me Milanin për sulmuesin e Santos, Kaio Jorge, me trajnerin e tij që konfirmon se disa klube evropiane e duan atë. Kontrata e tij zgjat vetëm në dhjetor 2021, por Santos po kërkon 10 milionë euro për ta liruar atë gjatë verës.

Juve tani i është bashkuar Milanit në garën për të nënshkruar me Kaio Jorge. Rossonerët mbeten favoritë, pasi kanë propozuar 6 milionë euro, por Juve nuk do të përjashtohen, veçanërisht nëse Cristiano Ronaldo po konsideron të ardhmen e tij diku tjetër. shkruan Football Italia, transmeton Klankosova.tv.

Kaio Jorge gjeti rrjetën gjashtë herë dhe tre asistime në 23 ndeshje konkurruese për Santos këtë sezon. “Disa klube evropiane e duan atë,” tha trajneri i Santos Fernando Diniz gjatë një konference për shtyp.

“Edhe pse i ri, Kaio luan me pjekuri dhe karakter në rritje. Ai e di rolin e tij, beson në vetvete dhe është një sulmues i nivelit të lartë. ” Napoli dhe Lazio kishin kohë që ishin të interesuar vitin e kaluar, por e zhvendosën fokusin e tyre në objektiva të ndryshëm.

Diku tjetër rreth kontinentit, Liverpool ka qenë i lidhur, megjithëse ai do të garantohej shumë më shumë kohë loje në Milan, i cili ka një histori të gjatë suksesi me talentet braziliane.