Krahasim i frikshëm! 10 ditëshi i parë në Itali me 10 ditëshin e parë në Kosovë (Foto)

Koronavirusi në Kosovë është shfaqur para vetëm 10 ditë më parë.

Por neglizhenca i situatës duket se ka shkuar keq në Itali, teksa  10 ditët e para atje ishin të tejkalueshme lehtë, tani Italia shënon numrin më të madh të viktimave në planet, shkruan Ballkani.info

Edhe Kosova e ka nisur me hov numrin e të prekurve, teksa vetëm sot ka shënuar viktimën e parë nga virusi famëkeq.

Poshtë iu sjellim një krahasim të frikshëm mes 10 ditëshit të parë të Italisë dhe Kosovës.