Marrëveshje e plotë mes Barcelonës dhe Cityt për Silvan

Barcelona ka arritur marrëveshjen me Manchester City për portugezin Bernardo Silva.

Sulmuesi mund të arrijë në Kataluni në ditët në vijim edhe nëse shitja e Frenkie de Jong nuk do të realizohet, për sa kohë që ky i fundit pranon një rinovim me një pagë më të ulët.

Për Bernardo Silvën, Barça duhet të paguajë diçka më pak 50-60 milionë euro.

“Jigantes” raporton se është çështje ditësh ardhja e portugezit në Spanjë.

Barcelona po nxiton të largojë Memphis Depayn ose Pierre-Emerick Aubameyangun, në mënyrë që të ketë vend të lirë për Silvan në skuadër.

Gabonezi po kërkohet nga Chelsea, ndërsa Depay është cak i Juventusit.