Rita Ora duket mahnitëse në imazhet e reja teksa shfaq linjat e formësuara

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora mbetet e angazhuar me performanca dhe projekte të ndryshme.

Pas një koncerti në Shqipëri në fund të muajit gusht dhe paraqitjes në festivalin “Rock In Rio” në Brazil, 31-vjeçarja tashmë është rikthyer në Losa Angeles.

Atje Rita i është kthyer punës në projekte të reja ndërsa edhe ka postuar disa imazhe në llogarinë e saj të Instagramit.

Foto: Rita Ora/Instagram

Krijuesja e hitit “Anywhere” pozoi e veshur me shumë stil, një kostum dypjesësh të shkurtër dhe sportiv të cilin e përshtati me një këmishë të gjatë me vija të kuqe dhe bardhë.

Pamja e këngëtares u kompletua me çizme të gjata dhe të zeza bashkë me një çantë shumëngjyrëshe, syze dielli dhe kapele.

Foto: Rita Ora/Instagram

“Dhe ne jemi kthyer që të punojmë në ëndërr”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e fotografive.

Ajo dukej në formë të mrekullueshme dhe tejet atraktive teksa edhe pranoi komente të shumta nga ana e fansave të saj.

Foto: Rita Ora/Instagram

Ndërkohë, theksojmë që Rita ka nisur punën për albumin e ri ku do të përfshihet edhe një bashkëpunim me artisten tjetër shqiptare me famë ndërkombëtare, Ava Max.

Ndër tjera, këngëtarja ka konfirmuar gjithashtu se së shpejti do ta shohim edhe në projekte filmike.