Sunny Hill Festival

Sot varroset 22 vjeçari që u vra mbrëmë në Lipjan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në Lipjan, ku mbeti një person i vdekur dhe dy të tjerë të plagosur nga arma e zjarrit.

I riu që ka vdekur si pasojë e plagëve të marra është Dardan Gashi.

Familjarët kanë bërë të ditur se varrimi i tij do të bëhet sot, me fillim nga ora 18:00 në fshatin Tërbufc.

Policia ka bërë të ditur se dy personat që dyshohen për vrasjen e tij, janë në arrati.