Sporti i vrapimit në zi, vdes atletja Erida Kurshumliu

Ka ndërruar jetë atletja në moshën 27 vjeçare Erida Kurshumliu. Lajmin e ka bërë të ditur Grupi i vrapimit “xtrailers_funrun”, me të cilën Erida i ka vrapura shtigjet e Gërmisë dhe shumë maratona, ultra maratona. Erida më 30 tetor 2022 ka pasur një sulm duke vrapuar në parkun e Tokbashqes në Prishtinë, dhe që nga ajo koha ka qenë në gjendje të rëndë.

“Pusho në paqe Erida Kurshumlija 💔”, ka njoftuar Grupi Xtrailers_funrun.

May be an image of 1 person and standing
May be an image of 3 people, people standing and outdoors