Kurti: Prekazi me Epopenë e UÇK-së është shndërruar në kryeqytet të kryengritjes shqiptare

Pas pjesëmarrjes në ceremoninë shtetërore të ngritjes së flamurit dhe homazheve në “Sheshin e Flamurit” në…

Vrapoi 260 km nga Prishtina për 111-vjetorin e Pavarësisë, Erzen Zyberaj merr medalje nga Bashkia e Tiranës

Shqiptari nga Kosova, Erzen Zyberaj i cili ndërmori aventurën e tij me rastin e 111-vjetorit të…

28 Nëntori – Dita e shqiptarisë

Të thuhet se 28 nëntori është dita më e rëndësishme për çdo shqiptar, është pak, pasi…

Presidentja Osmani bën homazhe në Prekaz dhe tek varri i Isa Boletinit

Me rastin e 28 nëntorit, 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, presidentja e Kosovës Vjosa…

Erzen Zyberaj do të vrapoj 260 kilometra nga Prishtina në Tiranë për 28 Nëntor

Atleti Erzen Zyberaj është nisur sot nga Prishtina për një vrapim nga Kosova në Shqipëri, për…

Dua Lipa bën me duar shqiponjën gjatë koncertit në Tiranë

Këngëtarja Dua Lipa, të hënën, ka performuar në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë, për nder të 110…

Kjo është agjenda shtetërore për 28 nëntor (Foto)

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit e ka publikuar agjendën shtetërore për 28 nëntor, 110 vjetorit…

28 nëntori – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më të veçantat…