Jashari para deputetëve kërkon unitet: Të ndahemi njëherë e përgjithmonë nga Serbia

Nën duartrokitje të gjata e me nderim të thellë, është pritur Rifat Jashari në Kuvendin e…

Krasniqi: Pa Adem Jasharin dhe UÇK-në, nuk do të kishte pasur Kosovë të lirë e të pavarur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në seancën solemne të shënimit të 25 vjetorit…

“Ne jemi të lirë, e ai është i gjallë”, Osmani: Beteja e Jasharajve mobilizoi bashkësinë ndërkombëtare rreth çështjes së Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sot një seancë solemne me rastin e 25 vjetorit të Epopesë…

Kuvendi sot me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë seancë solemne për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë…

Osmani për 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së: Kosova është e pavarur dhe ashtu do të jetë gjithmonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marrë pjesë në ceremoninë e rreshtimit të kuadrateve të FSK-së,…

25 vjet nga rënia heroike e Familjes Jashari

Sot bëhen 25 vite që nga rrethimi i familjes së Jasharëve, në Prekaz të Drenicës. Sulmin…

E konfirmon Memli Krasniqi: Shtatorja e Adem Jasharit më 28 nëntor vendoset në Prishtinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka konfirmuar sot në fillim të javës së…

Rama: Adem Jashari lindi në Ditën e Flamurit dhe vdiq për të jetuar përgjithmonë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë një urim të veçantë më 28 nëntor, kur shënohet…

28 nëntori – festë e shumëfishtë

Dita e 28 nëntorit e emërtuar si Festa e Flamurit është një nga më të veçantat…

Emri i Adem Jasharit shkruhet gabimisht në banerët në Skenderaj

Komuna e Skenderajt dhe ish-kryetari i saj, Bekim Jashari, janë përplasur të hënën për shkak të…