Çfarë ushqime duhet të konsumojmë pas iftarit?

Pas iftarit, është e rëndësishme të konsumojmë ushqime të shëndetshme dhe të ushqyeshme për të rikthyer…

Hovenier: Kosova kampione në liritë fetare

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar…

Mjeku kosovar tregon tri dobitë shëndetësore që i ndodhin trupit të njeriut gjatë agjërimit

Muslimanët në Kosovë e në shumë vende të botës tashmë kanë nisur muajin e shenjtë të…

Këto janë ushqimet për agjëruesit

Kur bëhet fjalë për agjërim, është e rëndësishme të kujdeseni për konsumimin e ushqimeve të shëndetshme…

Rëndësia e agjërimit për shëndetin

Agjërimi është një praktikë e rëndësishme në shumë kulturë dhe fe, dhe ka efekte pozitive në…

Tërnava uron besimtarët për Ramazan, bën thirrje për ndaljen e luftërave dhe konflikteve

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava u është drejtuar sot besimtarëve myslimanë me një mesazh urimi për…

Agjërimi për 3 ditë – si e rigjeneron trupin dhe qelizat

Kufizimi i ushqimit edhe për tre ditë mund të rigjenerojë të gjithë sistemin imunitar të njeriut.…

Përfitimet shëndetësore që merrni nëse agjëroni?

Studimet kanë treguar se agjërimi është shumë i dobishëm për shëndetin e njeriut. Por, jo të…

Ramazani po afron, fakte interesante rreth këtij muaji të shenjtë për myslimanët

Për myslimanët këtë të enjte, më 23 mars, fillon muaji i shenjtë i Ramazanit. Agjërimi para…

Nutricionisti Bahri Sopa: Agjërimi bën mrekulli në organizmin e njeriut

Nga 2 prilli besimtarët myslimanë në gjithë botën kanë filluar agjërimin në muajin e shenjtë të…