“Demokracia vdes në errësirë”, mediat protestojnë në mbështetje të Klan Kosovës

Protesta është organizuar në shenjë revolte për pezullimin e certifikatës së biznesit të Klan Kosova nga…

Rasti Klan Kosova, gazetarët protestojnë sot në sheshin “Zahir Pajaziti”

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), me mbështetjen e mediave dhe organizatave të shoqërisë civile, sot…

AGK-ja e tronditur me vendimin e Qeverisë Kurti për mbylljen e Klan Kosova

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është alarmuar me vendimin e Komisionit të Ankesave pranë MINT për…

Përdori gjuhë të “rrezikshme” ndaj mediave dhe veteranëve, “kryqëzohet” ministri Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë ditës së shtunë bëri disa deklarime që nxitën…

AGK-ja e dënon sulmin e rëndë fizik ndaj Valon Sylës – kërkon hetime urgjente

Gazetari njëherësh drejtuesi i Gazeta Metro, është sulmuar fizikisht, të hënën në mbrëmje nga tre persona,…

AGK-ja reagon për tentativën e zjarrvënies në garazhin e gazetarit të RTK-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka reaguar pas lajmit për tentativën e zjarrvënies në garazhin…

AGK: Proces i ri për drejtor të televizionit të RTK-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) thotë se ka ndjekur me vëmendje të shtuar zhvillimet e…