E shkarkuan Kurti e Osmani, Edi Rama e emëron Vlora Hysenin në krye të inteligjencës shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka propozuar presidentit të Shqipërisë Bajram Begaj, emërimin e Vlora…

AKI shpall konkurs për vende të lira pune

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI), ka shpallur konkurs për punonjës/e në disa fusha. Sipas AKI-së,…

Osmani e Kurti emërojnë inspektorin e ri të Përgjithshëm të AKI-së

Presidentja e Kosovës, Osmani dhe kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Kujtim Shalën, inspektor të ri të…

Shkarkohet kryeinspektori i AKI-së, Burim Ramadani

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti e kanë shkarkuar Inspektorin e Përgjithshëm të AKI-së, Burim…

Shefi i AKI-së e njofton presidenten Osmani për gjendjen e sigurisë

Pas takimeve me komandantin e FSK-së dhe ministrin e Mbrojtjes, presidentja Vjosa Osmani ka pritur në…

SHKK dhe AKI nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi

Sot, në ambientet e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Drejtori i AKI, Petrit AJETI dhe Zëvendësuesi…

Albin Kurti dhe AKI-ja ishin në dijeni për planin e vrasjes së kryeministrit, nuk u bë publike për të mos krijuar panik

Një plan ishte bërë gjatë vitit 2021 për ta vrarë kryeministrin Albin Kurti dhe dy persona…

Mbi 400 kërkesa të AKI-së për përgjimin e personave të dyshimtë

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë (AKI) ka kërkuar mbi 400 leje për të përgjuar persona të…

Ish-shefi i AKI-së: Shërbimi sekret serb në vitin 2014 tentoi ta vriste Hashim Thaçin

Ish-drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë Bashkim Smakaj, ka deklaruar se Shërbimi sekret serb kishte…

Rasti i “Gylenistëve” ky është vendimi i Gjykatës ndaj ish-shefi të AKI-së dhe të tjerëve

Driton Gashi, ish-shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Valon Krasniqi, ish-drejtor i Departamentit për Shtetësi,…