Shiten në kohë rekorde të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri – Çeki

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Republikës Çeke, të vlefshme për kualifikim…

Shqipëria e merr një pikë në Çeki

Shqipëria mori pikë shumë të rëndësishme të enjten mbrëma në Pragë. Kuqezinjtë luajtën 1:1 me Çekinë…

Heqja e vizave para janarit 2024, presidentja falënderon Çekinë

Republika e Çekisë ka arritur ta bëjë atë që s’kanë mundur as Franca e as Gjermania.…

Nuk kalon propozimi i Çekisë për liberalizimin e vizave

Pasditen e 16 nëntorit skadoi afati për vendet e BE-së që me të ashtuquajturën procedurë të…

Propozimi çek pë liberalizimin: Më së largu, më 1 dhjetor 2023 hyn në fuqi

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovës është bërë gati dhe mund të miratohet deri nw…

Ministri i Jashtëm çek, premton përkrahjen për liberalizim, kërkon implementim të marrëveshjeve

Ministri i Jashtëm të Çekisë, Jan Lipavsky është shprehur se ende ka punë për tu bërë…