Sunny Hill Festival

Hoxhaj: Kurti e Vuçiqi po e përdorin veriun për të konsoliduar pushtetin – Asociacioni një autonomi politike e territoriale

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, njëherit edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj gjatë intervistës…

Hoxhaj: Të mos blejmë kohë, të shkojmë në zgjedhje

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë që të mos blihet kohë por…

Hoxhaj: Kurti po shpërfaq hipokrizinë politike të një autokrati inatçor

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj e ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti për…

Hoxhaj kritikon Kurtin për situatën në veri: Ka ndjekur politikë të gabuar

Ish-ministri i Punëve Jashtme, Enver Hoxhaj, ka komentuar situatën në veri të Kosovës ndërsa është shprehur…

Hoxhaj: Qeveria e Kosovës pa strategji në luftën diplomatike kundër Serbisë

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas lajmit se Togo ka tërhequr njohjen…

​Hoxhaj: Nga janari i vitit të ardhshëm të hyjë në fuqi Ligji i Pagave

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka thënë…

Hoxhaj, Kurtit: S’ke nevojë ta luash të fortin me sindikatat

Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se sot është java e katërt e grevës dhe…

Hoxhaj reagon ndaj deklaratave të Kurtit për luftë: Nëse është situatë serioze, duhet të mblidhet Kuvendi

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Enver Hoxhaj sot i ka reaguar kryeministrit Kurti për deklaratat e…

Hoxhaj përmend hapjen e qiellit dhe kryqëzimin e yjeve, Kurti: Unë këto nuk i di, të përgjigjet profesor Jahja Kokaj

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca ku po debatohet për politikën e jashtme.…