Sunny Hill Festival

Liderët e shtetit homazhe në Prekaz: Jasharët personifikojnë sakrificën më të lartë njerëzore që ka njohur historia jonë

Liderë shtetërorë e qytetarë të shumtë kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz,…

Bekim Jashari thotë se në vitin 1995 kishte parë ëndërr ngjarjen e 5, 6 dhe 7 marsit

Djali i Hamëz Jasharit, Bekim Jashari ka rrëfyer se si në vitin 1995 kishte parë në…

Kurti: Adem Jashari është emri me të cilin i referohemi lirisë sonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se heroi Adem Jashari dhe krejt çka përfaqëson figuria…

Osmani: Epopeja e UÇK-së përcaktoi fatin tonë si popull e si shtet

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në 26-vjetorin e nisjes së Epopesë së UÇK-së në Prekaz, ka…

26-vjetori i Epopesë së UÇK-së, do të mbahet ceremoni në kazermën “Adem Jashari”

Sot është 26-vjetori i Epopesë së UÇK-së, ku me këtë rast, Ministria e Mbrojtjes ka një…

Skenderaj përjashtohet nga ‘Epopeja e UÇK-së’: Qeveria t’i tregojë arsyet

Skenderaj është përjashtuar nga organizimi i “Epopesë së UÇK-së”, i cili organizohet nga datat 5, 6…

Jashari para deputetëve kërkon unitet: Të ndahemi njëherë e përgjithmonë nga Serbia

Nën duartrokitje të gjata e me nderim të thellë, është pritur Rifat Jashari në Kuvendin e…

Krasniqi: Pa Adem Jasharin dhe UÇK-në, nuk do të kishte pasur Kosovë të lirë e të pavarur

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në seancën solemne të shënimit të 25 vjetorit…

“Ne jemi të lirë, e ai është i gjallë”, Osmani: Beteja e Jasharajve mobilizoi bashkësinë ndërkombëtare rreth çështjes së Kosovës

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur sot një seancë solemne me rastin e 25 vjetorit të Epopesë…

Kuvendi sot me seancë solemne për 25-vjetorin e Epopesë së UÇK-së

Kuvendi i Kosovës do të zhvillojë seancë solemne për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë…