Sunny Hill Festival

Spanja “pushton” Europën

Spanja ka bërë histori me triumfin në Euro 2024, pasi mposhti Anglinë me rezultat 2-1, për…

“Lamine bekoi Leon”, babai i Yamal flet për foton e famshme me Messin: Djali im është më i miri

Lamine Yamal është padyshim ylli i këtij Europiani, me sulmuesin 16-vjeçar spanjoll që po shkëlqen për…

Anglia është në finale të Euro 2024

Anglia ka kaluar në finale të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën më…

Spanja e rekordeve, shkon për herë të pestë në finale

Spanja do të jetë për herë të 5-të në një finale të kampionatit Europian, ku do…

Sonte mësohet finalisti i dytë – Holanda dhe Anglia përballen në Signal Iduna Park

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024.…

Statistikat në Euro 2024: Më pak gola këtë edicion, autogolat bëjnë dallimin

EURO 2024 ka hyrë në fazën më interesante të saj, teksa një javë përpara finales, ose…

Pse lojtarët i shqyejnë çorapet?

Jude Bellingham, Bukayo Saka dhe Connor Gallagher, janë disa prej lojtarëve anglezë të Kampionatit Evropian që…

Xhaka flet për ndeshjen ndaj Italisë: Fituam ende pa hyrë në fushë

Zvicra arriti fitore të madhe në 1/8 e finales në Euro 2024, duke mposhtur Italinë me…

Më shumë maska se gola për Kylian Mbappe në Euro 2024

Kylian Mbappe ka pasur më shumë maska se gola në Euro 2024. Kapiteni i Francës ka…

Sot zhvillohen dy ndeshjet e 1/8-tës në Euro 2024

Sot (e martë) janë në program për t’u zhvilluar dy ndeshjet e fundit të fazës së…