Shtatë të mira shëndetësore që vijnë nga hudhra

Perimet janë shumë të mira për shëndetin në përgjithësi, sidomos hudhra. Ajo nuk përdoret vetëm për…

Kura me 12 thelpinj hudhre për të rënë nga pesha

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos…

Rastet kur nuk këshillohet konsumimi i hudhrës

Hudhra mund të mos jetë erëza e preferuar e shumicës prej nesh, kjo për shkak të…

Kura pesë ditore me mjaltë dhe hudhra – efekte të forta në organizëm

Kohët e fundit, jeta është bërë shumë e shpejtë, ashtu si ushqimet. Ky ritëm është shkaktar…

Ushqimi që heq erën e hudhrës

Ngrënia e ushqimeve me përmbajtje më të lartë të yndyrës ose proteinave mund ta pakësojë erën…

Ulni tensionin e lartë me këto tre metoda natyrale dhe shumë efektive

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç…

Tri mënyra të thjeshta për përdorimin e hudhrës kundër gripit

Hudhra është një perime shumë e pasur me antioksidantë, vitaminë B6, C dhe mangan. Studimet më…

Supa me 52 thelpinj hudhra, më e fortë se antibiotikët

Kura më e fortë natyrale kundër gripit, të ftohurës dhe virozave. Kjo është një ndër recetat…

Hudhra një burim i shëndetit, shtojeni menjëherë në ushqim

Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Organizata Botërore e…

Përse duhet ngrënë hudhra me stomak bosh

Kur mendon për ushqimet që duhen ngrënë me stomak bosh, hudhra është e fundit që të…