Një person i vdekur me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

Një person ka vdekur dhe 67 të tjerë janë infektuar me koronavirus në dy javët e…

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me COVID–19 në Kosovë, infektologu Tolaj thotë se virusi mund të jetë përjetësisht në mesin tonë

Virusi Covid-19 është rikthyer sërish në Kosovë. Të mërkurën, Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar, se…

Një i vdekur dhe 67 të infektuar me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në dy javët e fundit në Kosovë janë…

IKSHPK-ja del me rekomandime për mbrojtje nga temperaturat e larta

Instituti i Shëndetit Publik ka thënë se temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës…

Presidentja Osmani do t’i adresohet të mërkurën Parlamentit Evropian

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentes së Parlamentit Evropian, Roberta Metsola,…

Kurti sot do të takohet me Borrellin e Lajçakun

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, do të takohet sot me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep…

Rama pajtohet me SHBA-në kundër “aksionit të Policisë së Kosovës në veri”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se ka në të njëjtin qëndrim me Shtetet e…

121 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se…

Dy të vdekur nga COVID-19 dhe 18 raste të reja

Dy persona kanë vdekur nga COVID-19 në Kosovë të martën, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.…

25 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton për 25 raste të reja me koronavirus. Gjatë…