UEFA mbylli sytë për Rumaninë, FFK: Kosova vijon rrugën ligjore kundër racizmit!

Gjobë prej 50 mijë eurosh dhe një ndeshje si vendase pa shikues. Ky ishte vendimi i…

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë, ngarkohet me gjashtë akuza

Dy ditë pas përfundimit të ndeshjes mes Rumanisë dhe Kosovës, UEFA ka hapur procedurë disiplinore ndaj…

Shqipëria ngritet, Kosova bie në renditjen e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar rënie në renditjen e re të FIFA-s të publikuar pas përfundimit…

Ademi reagon pas ndeshjes kundër Rumanisë: Do të kërkojmë drejtësi tek UEFA dhe CAS

Kyetari i FFK-së, Agim Ademi ka reaguar pas ndeshjes së mbrëmshme Rumani-Kosovë, ku vendasit fituan duke…

“Mundo Deportivo”: Rumania mund ta humbë ndeshjen me rezultat zyrtar

Gazeta spanjolle “Mundo Deportivo” ka shkruar në lidhje me incidentin që ndodhi në ndeshjen mes Rumanisë…

Rumani – Kosovë: Gliha vetëm një ndryshim nga ndeshja e fundit

Kosova do të luajë sonte në udhëtim te Rumania në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për “Euro…

Kombëtarja e Kosovës niset drejt Bukureshtit, synon fitoren

Kombëtarja e Kosovës është nisur nga aeroporti “Adem Jashari” në Prishtinë drejt Bukureshtit, Dardanët nesër do…

“Blick” e kritikon ashpër paraqitjen e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Kosovës

Kosova ka arritur një barazim të në fundin e ndeshjes ndaj Zvicrës me rezultat 2-2 në…

Nderohet nga Dardanët, Rita Ora: Të dua Kosovë

Tifogrupi “Dardanët” e kanë shpalosur një koreografi mjaft interesante gjatë ndeshjes Kosovë-Zvicër që u zhvillua në…

Barazimi i madh i Kosovës me Zvicrën

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar 2:2 kundër favoritit të grupit, Zvicrës, në stadiumin “Fadil Vokrri” në…